Anasayfa / Genel / Dergimizin dağıtımında gözaltı

Dergimizin dağıtımında gözaltı

arka-logo

10 Mart’ta Gazi Mahallesi’nde dergimiz Proleter Devrimci Duruş’un dağıtımını yapan yazı işleri müdürümüz, mahalleyi ablukaya alan polisler tarafından gözaltına alındı.

12 Mart günü gerçekleştirilecek Gazi anması öncesinde mahallede terör estiren polis, dergilerimize el koymak istedi. Buna karşı çıkınca, aranması olduğu gerekçesiyle zorla gözaltına aldılar. Bu gözaltına alma esnasında “Faşizme karşı omuz omuza” sloganıyla durumu protesto ederek zorla zırhlı araca bindirildi. Polis çevrede bulunanları da tehdit etti.

Önce Gazi Karakolu’na götürüldü, 11 Mart günü Bakırköy 13. Asliye Mahkemesi’ne çıkarıldı. Gözaltı gerekçesi olarak, Alaattin Karadağ’ın katilinin yargılanması için 2010 yılında Bakırköy Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına katılması gösterildi. TKİP militanı olan Alaattin Karadağ, 19 Kasım 2009 günü Avcılar’da polis tarafından katledilmişti.

Açılan davada, nöbetçi mahkemede verilen ifadenin ardından serbest bırakıldı.

OHAL sürecinde her türlü devrimci faaliyeti yasaklama çabasında olan devletin baskısı ve polis saldırısı başarıya ulaşamayacak; mücadelemiz sürecektir. 

Check Also

Her şeye rağmen Taksim

1 Mayıs; işçi emekçilerin birlik-dayanışma-mücadele günü. Türkiye’de 1 Mayıs denince, İstanbul-Taksim akla gelir. Her 1 …

Yaşasın Taksim sevdamız

İstanbul’da yine iki 1 Mayıs. Biri politik bir anlamı olan Taksim, diğeri ise sınıf mücadelesini …